Wykorzystywane jest ono do zarządzania oraz udostępniania w internecie obrazów z misji: Cassini-Huygens, Mars Express oraz Mars Reconnaissance Orbiter (MRO). Celem tej pierwszej jest zbadanie powierzchni Saturna oraz jego dwóch księżyców – Tytana oraz Enceladusa. Za pomocą 12 instrumentów pomiarowych satelita zbiera dane przestrzenne już od 2004 roku.
Mars Express wykonuje zaś zobrazowania Czerwonej Planety w rozdzielczości 10 i 2 m, jak również bada skład mineralny powierzchni ze 100-metrowym pikselem. Dziennie satelita przesyła na Ziemię od 0,5 do 5 Gb danych.
Zadaniem MRO jest natomiast zbadanie, czy na Marsie znajduje się woda. W tym celu sonda wykonuje wiele różnych zobrazowań planety – od optycznych po przekroje atmosfery.
Wszystkie te dane udostępniane są naukowcom różnych profesji przez internet za pomocą oprogramowania sieciowego ERDAS Apollo. Wkrótce ASI planuje wykorzystać tę aplikację także do stworzenia geoportalu, w którym każdy internauta będzie mógł obejrzeć zdjęcia Marsa i Saturna oraz jego księżyców. Dane te mają być dostępne także za pośrednictwem standardów GeoRSS, WMS, WFS, WCS oraz WMC.