Jak napisano w ocenie skutków regulacji, projekt został przesłany do konsultacji z organizacjami społeczno-zawodowymi działającymi w obszarze geodezji i kartografii: Stowarzyszenia Geodetów Polskich, Stowarzyszenia Kartografów Polskich, Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej, Instytutu Geodezji i Kartografii, Geodezyjnej Izby Gospodarczej, Krajowego Związku Pracodawców Firm Geodezyjno-Kartograficznych, Towarzystwa Urbanistów Polskich i Stowarzyszenia Użytkowników Krajowego Systemu Informacji o Terenie GISPOL. Wymienione instytucje nie zgłosiły do rozporządzenia żadnych uwag.
Jak jednak dowiedzieliśmy się w Stowarzyszeniu Kartografów Polskich, mimo bardzo krótkiego terminu zarezerwowanego na konsultacje organizacja ta swoje zastrzeżenia do tego projektu przesłała. Są one zresztą od pewnego czasu dostępne na stronie internetowej Stowarzyszenia, a także pisaliśmy o nich na Geoforum.
Jak napisano dalej w OSR, projekt został również przedłożony Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego MSWiA. W jej trakcie wpłynęły uwagi Związku Powiatów Polskich dotyczące zasilania bazy BDOT10k z bazy danych EGiB oraz klasyfikacji funkcji budynków. W projektowanych rozporządzeniach w sprawie bazy danych obiektów topograficznych, jak i w projektowanym rozporządzeniu w sprawie ewidencji gruntów i budynków przyjęto wspólną klasyfikację funkcji budynków, zgodną z Polską Klasyfikacją Obiektów Budowlanych (PKOB), co zapewnia harmonizację baz EGiB oraz BDOT10k. Po wejściu w życie projektowanego rozporządzenia w sprawie EGiB będzie konieczne dostosowanie istniejących baz w tym zakresie oraz poniesienie związanych z tym kosztów.
Konferencja uzgodnieniowa na temat tego rozporządzenia odbędzie się 23 sierpnia.