Na stronach MSWiA oraz GUGiK opublikowano projekt rozporządzenia
w sprawie państwowego rejestru granic i powierzchni jednostek podziałów terytorialnych kraju w wersji po konferencji uzgodnieniowej. Do poprzedniej wersji projektu zgłoszono ponad 50 uwag. Większość z tych uwzględnionych ma charakter redakcyjny lub doprecyzowujący.
Zdaniem Stowarzyszenia Geodetów Polskich rozporządzenie to obliguje do zbierania zbyt wielu informacji i zobowiązuje dużą liczbę instytucji do ich aktualizacji. SGP obawia się więc, że mogą wystąpić trudności z utrzymaniem aktualności rejestru (uwaga ta nie została uwzględniona).
Na wniosek marszałka województwa zachodniopomorskiego w projekcie określono zasady udostępniania tego rejestru. Nie uwzględniono natomiast uwagi dotyczącej braku cennika dla tych danych (wykracza to poza delegację).
Zmodyfikowano także przepisy przejściowe. Zgodnie z nimi do czasu wdrożenia funkcjonalności ZSIN w zakresie umożliwiającym co najmniej cykliczną aktualizację centralnego repozytorium kopii zbiorów danych EGiB starosta przekazuje Głównemu Geodecie Kraju dane określające przebieg granic jednostek ewidencyjnych i obrębów ewidencyjnych, dla których ustalone zostały nowe punkty graniczne lub zmieniono współrzędne punktów. Dodano także §14, który mówi, że do czasu wdrożenia systemu teleinformatycznego przeznaczonego do prowadzenia ewidencji miejscowości, ulic i adresów przepisów dotyczących integracji PRG i EMUiA (§ 6 ust. 2 pkt 2 oraz § 9 ust. 1 pkt 6) nie stosuje się.