Wszystkie poprawki do art. 4 tej ustawy (druk nr 806), czyli zawierające zmiany do ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne, zostały przez posłów przyjęte. Większość z nich miała charakter precyzująco-redakcyjny i językowy.
A zatem przyjęto m.in. określenie maksymalnej opłaty za wydanie dziennika praktyki zawodowej (3% przeciętnego wynagrodzenia, czyli obecnie nieco ponad 100 zł). Posłowie zaakceptowali też sugerowane przez senatorów przeredagowanie przepisu mówiącego, że osoba zainteresowana może złożyć wniosek o nadanie uprawnień zawodowych wyłącznie w jednym z siedmiu zakresów. Dopisano w tym miejscu sformułowanie „Złożenie przez osobę zainteresowaną wniosku w jednym zakresie nie wyłącza możliwości złożenia przez nią wniosku o nadanie uprawnień zawodowych w innym zakresie, z tym że będzie on rozpatrywany w kolejnym postępowaniu kwalifikacyjnym”.
Przypomnijmy, że nowelizacja w zakresie Prawa geodezyjnego i kartograficznego zakłada przede wszystkim zniesienie egzaminów na uprawnienia zawodowe w zakresach 3, 6 i 7 (nie dotyczy osób z wykształceniem średnim). Ma także ułatwić zdobywanie uprawnień w pozostałych zakresach (skrócenie czasu trwania obowiązkowej praktyki zawodowej).