Jak czytamy w komunikacie z posiedzenia, w dyskusji dotyczącej pierwszego zagadnienia poruszono temat źródłowych baz danych stanowiących podstawę utworzenia zharmonizowanego zbioru dla tematu danych przestrzennych obiektów rolniczych i akwakultury w ramach dostępnych rejestrów publicznych. Dodatkowo dyskutowano o Systemie Identyfikacji Działek Rolnych (LPIS) i udostępnianiu danych o charakterze katastralnym w postaci usługi WMS. Podsumowując dyskusję, zasugerowano szersze konsultacje i uzgodnienia dotyczące spójności danych będących w posiadaniu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii.
Jeśli chodzi o prezentację GIOŚ, dyskutowano na temat dostępnych ewidencji i zbiorów danych w zakresie ochrony środowiska, jakości powietrza, zdrowia i bezpieczeństwa ludności. Podkreślono ogromną rolę i znaczenie danych z monitoringu jakości powietrza i środowiska.
Podczas posiedzenia przewodniczący Rady IIP Radosław Wiśniewski przedstawił zbiorcze zestawienie priorytetów rozwojowych IIP w Polsce nadesłanych przez członków Rady. Prace dotyczące zdefiniowania tych priorytetów będą kontynuowane – czytamy w komunikacie.