Galaktyka kobiet to okazja, by poznać interesujące kobiety zaangażowane w świat nauki i technologii. Kobiety twórcze, mające nieszablonowe podejście do pracy. Porozmawiamy z nimi o tym, jak zrealizować marzenia o studiach na prestiżowej uczelni w Stanach Zjednoczonych, światłowodach i ich różnorodnym zastosowaniu, satelitarnych obserwacjach lasów, programowaniu, technologiach w leczeniu guza mózgu czy obserwacjach gazu w odległych galaktykach – czytamy na stronie Centrum Nauki Kopernik. Z każdą ekspertką będzie można spotkać się osobiście.
Jedną z zaproszonych jest Martyna Wietecha – specjalistka ds. teledetekcji hiperspektralnej w Instytucie Badawczym Leśnictwa. Zajmuje się przetwarzaniem oraz analizą obrazów satelitarnych i lotniczych, a także hiperspektralnymi pomiarami terenowymi. Pracuje nad nowoczesnymi technologiami teledetekcyjnymi i wdrażaniem ich do praktyki leśnej w Polsce. Jest absolwentką specjalizacji geoinformatyka i teledetekcja w Zakładzie Geoinformatyki, Kartografii i Teledetekcji Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Ma za sobą wiele wystąpień na międzynarodowych konferencjach naukowych i szkoleniach, w tym organizowanych przez NASA, NEESPI oraz ESA. Z zamiłowania podróżniczka i adeptka jogi.

Spotkanie Galaktyka kobiet odbędzie się w ramach działań Europejskiego Biura Edukacji Kosmicznej (ESERO) – programu edukacyjnego Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).
Więcej informacji
Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy