Są to:
1) „InterMAP - podstawy” – podstawowe informacje o obsłudze programu, m.in. instalacja oprogramowania, wczytanie bazy, zarządzanie paskami narzędzi.
2) „InterMAP - drukowanie” – zawierający informacje dotyczące drukowania m.in. ustawienia drukowania, dodanie siatki krzyży, wykorzystanie pieczątek.
3) „InterMAP - referencja” – przedstawiający prace na referencji, m.in. tworzenie i wczytywanie współrzędnych.
4) „InterMAP - mapa zasadnicza” – opisujący prace na mapie zasadniczej, m.in.: import pikiet do pliku kcd, kartowanie mapy zasadniczej wraz z uzupełnianiem atrybutów, narzędzie płot, tworzenie enklaw.
5) „InterMAP - pliki do modyfikacji” - co to jest plik do modyfikacji i jak go rozpoznać, aktywny operat, narzędzie czuwacza, zmiana pliku do modyfikacji na plik z odblokowanymi obiektami.
6) „InterMAP - inwentaryzacja powykonawcza budynku” – zawierający informacje dotyczące kartowania budynku w oparciu o pomierzone narożniki budynku i z projektu budowlanego zawierającego długości ścian, elementów trwale związanych z budynkiem, atrium.
7) „InterMAP - tworzenie pieczątek” – omówienie procesu tworzenia pieczątek i ich wykorzystywania na wydruku.
8) „InterMAP - mapa ewidencyjna, projekt podziału działki” – eksport punktów granicznych dla wybranej działki z atrybutami, kartowanie użytków, konturów klasyfikacyjnych i działek, rozliczanie powierzchni działek.
9) „InterMAP - rastry” – zawierający informacje m.in. o wczytywaniu i kalibracji rastrów.
10) „InterMAP - kontrola rysunku” – w filmie przedstawiono jak dokonać kontroli mapy zasadniczej i ewidencyjnej w pliku do modyfikacji oraz w pliku z odblokowanymi obiektami, kontroli inwentaryzowanego budynku w pliku kcd mapy zasadniczej z blokadą dla budynków oraz jak wygenerować certyfikat pozytywnej kontroli kartowanych elementów.
Przypomnijmy, że na początku października BGiK udostepniło również 2 filmy instruktażowe dotyczące obsługi Portalu Geodety (wcześniej były dostępne jedynie jako pliki do ściągnięcia, obecnie – jak filmy o InterMap – można je obejrzeć bezpośrednio pod podanym wyżej adresem):
1) „Portal Geodety - podstawy” – podstawowe informacje dotyczące obsługi Portalu Geodety oraz zgłaszania pracy geodezyjnej.
2) „Portal Geodety - obsługa pracy” – przedstawiający jak zamawiać materiały i przeglądać dokumentację powiązaną z pracą geodezyjną, protokół uzgodnień, zgłoszenie uzupełniające, dokonanie płatności za materiały.
Portal Geodety został uruchomiony na początku lipca br. i wraz z oprogramowaniem InterMap został udostępniony bezpłatnie wykonawcom geodezyjnym działającym na terenie m.st. Warszawy. Więcej o stołecznym systemie zarządzania zasobem geodezyjnym (tzw. Systemie ZGiK), którego częścią jest Portal Geodety oraz aplikacja InterMap, pisaliśmy we wrześniowym wydaniu miesięcznika GEODETA.