Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2020-12-01 | GNSS, GIS, Sprzęt

Wszechstronny odbiornik Leica Zeno FLX100 dla GIS

Mały, lekki, wszechstronny i dokładny – tak Leica Geosystems promuje Zeno FLX100, najnowszy model swojego odbiornika do zastosowań GIS-owych.


Ilustracja: Wszechstronny odbiornik Leica Zeno FLX100 dla GIS
Ilustracja: Wszechstronny odbiornik Leica Zeno FLX100 dla GIS
Ilustracja: Wszechstronny odbiornik Leica Zeno FLX100 dla GIS

Zeno FLX100 to urządzenie typu smart antenna, zatem odbiornik jest tu zintegrowany z anteną. Oba te elementy udało się upakować w niewielkiej obudowie (136 x 78 x 30 mm), utrzymując małą wagę instrumentu (313 g). Urządzenie oferuje przy tym pyło- i wodoszczelność zgodną z normą IP67, odporność na upadki z wysokości 1,2 m oraz nawet 20 godzin pracy na jednym ładowaniu.

Jednym z wyróżników nowego odbiornika jest możliwość wykorzystania go na wiele różnych sposobów i dopasowania do indywidualnych potrzeb klienta. FLX100 może pracować jako odbiornik ręczny, ponadto dzięki specjalnej podstawce łatwo złączymy go z różnego rodzaju rejestratorami, natomiast w celu osiągnięcia wysokiej precyzji możemy go zamontować go na tyczce.

Sprzęt oferowany jest wraz z wytrzymałym tabletem Leica Zeno Tab 2 oraz prostą w obsłudze aplikacją polową Leica Zeno. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by za rejestrator posłużyło dowolne urządzenie z systemem Android lub Windows, a także by wykorzystywać oprogramowanie pomiarowe zewnętrznych dostawców (za pośrednictwem Zeno Connect).

Pomiary wykonywane przez FLX100 można ponadto integrować ze wskazaniami innych instrumentów, np. dalmierzy laserowych czy wykrywaczy urządzeń podziemnych.

184-kanałowy odbiornik Zeno FLX100 śledzi na dwóch częstotliwościach systemy GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou oraz SBAS. Dzięki wykorzystaniu korekt RTK w sprzyjających warunkach pomiarowych sprzęt osiąga dokładność poniżej 2 cm w poziomie oraz 3 cm w pionie.

JK

Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS i rejestratorów w ofercie polskich dystrybutorów [stan na marzec 2020] dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

Raczki Elbląskie w chmurze punktów
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2