Oprogramowanie rozbudowano o możliwość pobierania działek i budynków z usług sieciowych WFS udostępnianych przez geoportale w technologii firmy Geobid (a te działają w ponad 150 powiatach na terenie całego kraju – lista). Funkcja pozwala na import danych wektorowych działek i budynków do wybranej bazy. Import może być przeprowadzony dla całej gminy lub zawężony do podanego obszaru.
W EWMAPIE dodano ponadto możliwość jednoczesnego wykonania wszystkich analiz dostępnych w oknie „Analizy ogólne”. Jak wyjaśniają twórcy aplikacji, wykonanie wielu analiz jednocześnie umożliwia szybkie skontrolowanie wybranej bazy. Aby sprawdzenie było jeszcze bardziej kompleksowe, do okna analiz ogólnych dodano możliwość wykonywania analiz topologicznych wg wcześniej skonfigurowanych wzorców. Wynikiem takiej kontroli jest spójny raport ze wszystkich analiz (dodany w jednej ze wcześniejszych aktualizacji). Tu pojawia się kolejna nowość – dodanie do kontroli obiektów dwóch konfiguracji analiz topologicznych wg wzorców:
- kontrola dociągnięcia przewodów do budynków,
- kontrola bliskiego sąsiedztwa węzłów powierzchni BDOT500 z EGiB.
Pozostałe zmiany w wersji 13.13 to m.in.:
- Zmiany w oknie „Operaty”.
- Dodanie do tabeli operatów kolumny „Zatwierdzający” z informacją o osobie zatwierdzającej operat.
- Poprawienie intuicyjności okna poprzez ukrycie rzadziej wykorzystywanych funkcji.
- Dodanie menu podręcznego dostępnego pod przyciskiem „Operacje” lub pod prawym przyciskiem myszy na liście. W menu znajdują się wszystkie dostępne dotychczas operacje. Jednocześnie zapewniono szybki dostęp do najczęściej wykorzystywanych operacji, jakimi są Uaktywnij, Deaktywuj, Zatwierdź zmiany oraz Anuluj zmiany, pozostawiając je w obszarze roboczym okna.
- Dodanie dostępu do pełnej informacji o operacie.
- Dodanie do serwisów WMTS ortofotomapy o wysokiej rozdzielczości pobieranej z Geoportalu.
- Rozwiązanie problemu związanego z samoistną zmianą ustawień linii i symboli na domyślne w konfiguracji ogólnej programu (zmiana miała miejsce, jeśli wybrane nazwy linii lub symboli nie występowały w bibliotece).