Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2025-04-18 | GNSS, Teledetekcja, Firma

Space Connect Meetup Kraków 2025. Technologie kosmiczne w służbie innowacji

Już 7 maja br. Kraków stanie się miejscem, w którym kosmiczne innowacje spotkają się z realnymi potrzebami przemysłu, nauki i biznesu. Wydarzenie Space Connect Meetup Kraków, organizowane w ramach inicjatywy ESA Technology Broker Poland, odbędzie się na Wydziale Zarządzania AGH i stanie się okazją do rozmów o wykorzystaniu technologii kosmicznych w różnych sektorach gospodarki.


Ilustracja: Space Connect Meetup Kraków 2025. Technologie kosmiczne w służbie innowacji <br />
Fot. SergeyNivens przez Canva.com
Fot. SergeyNivens przez Canva.com

Space Connect Meetup to cykliczne wydarzenie łączące sektor kosmiczny z pozostałymi branżami. W Krakowie spotkają się przedstawiciele firm, startupów, środowiska naukowego, uczelni i instytucji publicznych, by wymienić doświadczenia, zaprezentować rozwiązania technologiczne i nawiązać współpracę.

Program konferencji otworzą wystąpienia brokerów technologii ESA, przedstawicieli ESA BIC Poland oraz startupów rozwijających projekty inkubowane w ramach tego programu. W dalszej części zaplanowano wystąpienia ekspertów z AGH, Politechniki Poznańskiej, Cyfronetu, KP Labs oraz przedstawicieli firm technologicznych i sektora kosmicznego. Uczestnicy dowiedzą się m.in., jak wykorzystywać High Performance Computing, jak wygląda komercjalizacja technologii deeptech, a także poznają przykłady wykorzystania materiałów i czujników w środowiskach ekstremalnych.

Ważnym punktem programu będzie konkurs DEMODAY, w ramach którego zaprezentują się zespoły pracujące nad projektami z obszaru transferu technologii kosmicznych. To okazja, by poznać najciekawsze pomysły na wykorzystanie technologii opracowanych na potrzeby eksploracji kosmosu – ale również te, które mogą z powodzeniem trafić „z Ziemi w kosmos”.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie sesja matchmakingowa, która umożliwi uczestnikom bezpośrednie spotkania z przedstawicielami firm kosmicznych, startupów, uczelni, inwestorów i potencjalnych partnerów biznesowych.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli również poznać szczegóły programu ESA Spark Funding, w ramach którego możliwe jest uzyskanie do 75 000 euro bezzwrotnego dofinansowania na rozwój produktów bazujących na technologiach kosmicznych. Program ten wspiera startupy i firmy wdrażające innowacyjne rozwiązania do zastosowań pozakosmicznych.

Space Connect Meetup skierowane jest do:
• firm i startupów rozwijających nowe produkty lub chcących usprawnić swoje procesy,
• naukowców, którzy szukają przestrzeni do wdrożeń i komercjalizacji wyników badań,
• studentów zainteresowanych rozwojem kariery w sektorze kosmicznym i technologicznym,
• inwestorów i partnerów szukających innowacyjnych rozwiązań.

Wydarzenie organizowane jest przez konsorcjum ESA Technology Broker Poland tworzone przez: ABGi Poland Sp. z o.o., Krakowski Park Technologiczny oraz Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego – partnerów Europejskiej Agencji Kosmicznej odpowiedzialnych za rozwój transferów technologii w Polsce.

Space Connect Meetup rozpocznie się o godz. 9.00 na Wydziale Zarządzania AGH (D-14, ul. Gramatyka 10).
Więcej informacji i formularz rejestracyjny można znaleźć TUTAJ.

Źródło: ESA Technology Broker Poland


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2