7 kwietnia Sejm przyjął większość poprawek Senatu do ustawy o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych, 8 kwietnia ustawę przekazano prezydentowi do podpisu. Pełny tytuł ustawy brzmi: o zmianie ustawy Prawo zamówień publicznych oraz ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.
Sejm poparł m.in. takie poprawki Senatu, jak:
uznanie za niekorzystny dla zamawiającego zakaz żądania wadium;
objęcie pełnymi rygorami ustawy usługi związane z bieżącym utrzymaniem dróg i ulic;
w przypadku zamówień o wartości do 60 tys. euro będzie można wybrać wykonawcę już w ciągu 8 dni, a umowę z nim podpisać w ciągu kolejnych 7 dni; dodatkowo w przypadku tych zamówień firmy nie będą mogły odwoływać się do arbitrów, ani składać skarg do sądów;
umożliwienie wykonawcom uzupełniania dokumentów formalnych (do tej pory brak choćby jednego zaświadczenia czy podpisu wykluczał ofertę, teraz w takiej sytuacji zamawiający wezwie przedsiębiorcę, aby ten uzupełnił braki).
Odrzucił natomiast m.in. propozycję zakładającą, że:
zamówienia do wartości 60 tys. euro udzielane przez szkoły wyższe byłyby wyłączone z ustawy (zgodnie z rekomendacją dwóch komisji sejmowych: gospodarki oraz administracji i spraw wewnętrznych);
w przypadku sporów arbitrzy mogliby nakazywać modyfikowanie warunków i kryteriów przetargów bez konieczności ich unieważniania.