Drugi dzień seminarium na temat satelitarnych metod wyznaczania pozycji zdominowały zagadnienia związane z tworzonym europejskim systemem nawigacyjnym Galileo. Przedstawiono nie tylko budowę systemu, jego finansowanie i zastosowania, ale przede wszystkim aktualny stan prac. Przypomniano, że w grudniu 2005 roku na orbicie znalazł się pierwszy satelita, a kolejny powinien zostać wystrzelony w ciągu kilku najbliższych miesięcy.
Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się wystąpienie na temat sygnału Galileo, które przedstawił prof. Gunter W. Hein z uniwersytetu w Monachium. Wśród pytań pojawiły się m.in. wątpliwości, czy sygnał Galileo nie będzie interferował z sygnałem systemu GLONASS. Profesor zapewnił, że nie ma takiego niebezpieczeństwa.
Wkład Polski w system Galileo przedstawił prof. Janusz B. Zieliński z Punktu Informacyjnego Galileo CBK PAN. Chociaż nasz kraj nie należy do Europejskiej Agencji Kosmicznej, ma jednak swój wkład (także finansowy) w tworzenie systemu, gdyż jest członkiem Unii Europejskiej.