W przypadku Czyżewa z początkiem roku zmieniła się także nazwa miejscowości (wcześniej Czyżew-Osada), co zapisano z kolei w opublikowanym 30 grudnia 2010 r. rozporządzeniu ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie ustalenia, zmiany i zniesienia urzędowych nazw niektórych miejscowości oraz ustalenia nazw obiektów fizjograficznych (poz. 1471). Łącznie wprowadza ono od 1 stycznia ponad 230 zmian na mapie Polski. W 35 przypadkach dotyczy to nadania nowych nazw miejscowości, w 91 – zmiany dotychczasowych nazw i określeń rodzajów miejscowości, a w 107 – zniesienia nazw miejscowości. Zmiany zawarte w rozporządzeniu obejmują 96 gmin i 79 powiatów w 15 województwach.
Tego samego dnia opublikowano także nowelizację rozporządzenia RM w sprawie szczegółowych zasad prowadzenia, stosowania i udostępniania krajowego rejestru urzędowego podziału terytorialnego kraju oraz związanych z tym obowiązków organów administracji rządowej i jednostek samorządu terytorialnego (poz. 1727). Dostosowuje ona krajowy rejestr urzędowy podziału terytorialnego kraju (TERYT) do zmian wprowadzonych w ustawie z 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej oraz wspomnianym rozporządzeniem RM z 27 lipca 2010 r. w sprawie ustalenia granic i nazw gmin... i ma na celu zachowanie zgodności rejestru TERYT z obowiązującym system prawnym, w tym w szczególności z zasadniczym podziałem terytorialnym kraju.
Wejście w życie tej nowelizacji powoduje konieczność dokonania korekty w katalogach kodów terytorialnych we wszystkich systemach administracji publicznej wykorzystujących te kody do identyfikacji jednostek podziału terytorialnego, a przede wszystkim w systemie PESEL, w informatycznym systemie wydawania dowodów osobistych, systemach wykorzystywanych w urzędach stanu cywilnego, a także w systemach prowadzonych przez służbę geodezyjną i kartograficzną do identyfikacji jednostek ewidencyjnych, obrębów ewidencyjnych i działek ewidencyjnych oraz będzie oddziaływać na służby statystyki publicznej.